Bibliografie

><((((o>


Vážení zájemci o rybářství a ichtyologii na této stránce máte možnost nahlédnout do nejrozsáhlejšího seznamu publikací, které se váží k českým a slovenským autorům či českým a slovenským institucím a obsahují témata dotýkající se ryb a rybářství od roku 1541 do současnosti. Bibliografie ve verzi v1 má dohromady 8278 záznamů.

Tuto bibliografii dal dohromady prof. RNDr. Karel Pivnička, DrSc.

Bibliografie rozlišuje typy publikací na c vědecké, p populární a sb sborníky. V bibliografii je možné fulltextově vyhledávat jakékoliv heslo pomocí klávesové zkratky (Ctrl. f) či je možné třídění dle typu publikace, prvního autora nebo roku.

Doufáme, že bibliografie zůstane navždy nedokončená a otevřená a my budeme moci zařazovat nové a nové práce o rybách a rybářství z českých zemí.

Náhled do bibliografie je možný zde

P.S. Ti z vás, kteří v oblasti ryb a rybářství publikujete a nenalezli jste svá díla v seznamu, prosím kontaktujte profesora Pivničku (odkaz na jeho web kliknutím na jeho jméno) a pošlete mu na jeho email publikace (ve formátu bibliografie), které byste chtěli do seznamu zařadit. Děkujeme za spolupráci.

 
 

><((((o>

 

Stránky vytváří a spravuje Lukáš Kalous